Opowiadaj historie w sieci za pomocą filmów i zdjęć dzięki Web Stories

kobieta z telefonem

Stories, nazywane również relacjami to nowy format prezentowania informacji w internecie, który szturmem podbił serca użytkowników serwisów społecznościowych, takich jak Snapchat, Facebook, czy Instagram. Dzięki stories możesz w nietuzinkowy sposób zareklamować swoją markę lub produkt wykorzystując zdjęcia oraz kilkusekundowe filmy promocyjne uzupełnione o krótkie teksty i elementy interaktywne.

Głównym zadaniem stories jest efektowne prezentowanie różnego rodzaju treści, które można szybko i wygodnie „skonsumować” na telefonie czy innym urządzeniu mobilnym. Do niedawna stories dostępne były wyłącznie z poziomu zamkniętych serwisów społecznościowych, ale za sprawą Google i projektu AMP, relacje rozpoczęły podbój otwartej sieci. AMP (przyspieszone strony mobilne) to w zasadzie zwykłe strony internetowe, zoptymalizowane pod urządzenia mobilne i łącza o słabej przepustowości. Strony AMP cechują się przede wszystkim bardzo szybkim działaniem, dzięki zaawansowanym mechanizmom wczytywania i dostarczania zasobów.

Filmy i zdjęcia dla każdego

Web Stories powstały w ramach AMP, dlatego przyświecają im te same wartości. A ponadto w przeciwieństwie do zwykłych relacji, Web Stories dostępne są dla każdego z dowolnego miejsca w sieci. Jakie są inne kluczowe zalety tego formatu?

  • Relacje pozwalają na tworzenie ciekawych i angażujących treści, które umożliwiają dotarcie z przekazem do szerszego grona odbiorców.
  • Brak ograniczeń i wytycznych narzucanych przez serwisy społecznościowe.
  • Web Stories w niczym nie ustępują tradycyjnym relacjom i tak, jak one mogą zawierać filmy, zdjęcia, muzykę, teksty, odnośniki a nawet animacje.
  • Wyszukiwarki chętnie promują interesujące treści bogate w materiały multimedialne, które szybko się wczytują.
  • Zawartość jest w pełni zoptymalizowana pod urządzenia mobilne. Na komputerze lub laptopie pojedyncza relacja przekształca się w pełnoekranowy pokaz slajdów.
  • Web Stories można bez problemu udostępniać na innych stronach internetowych.

Jak stworzyć własną relację?

Aby ułatwić użytkownikom tworzenie relacji i dzielenie się nimi w otwartej sieci, firma Google stworzyła wtyczkę dla aktualnie najpopularniejszego systemu zarządzania treścią, czyli WordPress’a. Jeśli posiadasz bloga lub stronę opartą na tej właśnie platformie, możesz zainstalować Web Stories z poziomu panelu administracyjnego, korzystając z zakładki „wtyczki”. Wtyczka Web Stories to przyjazny dla użytkownika i prosty w obsłudze wizualny edytor, który umożliwia szybkie tworzenie relacji metodą przeciągnij i upuść. Edytor posiada gotowe szablony i posiada obszerną bibliotekę darmowych materiałów, które można użyć we własnych kreacjach.

Web Stories na komputerze

Web Stories to świeży i nowoczesny format prezentowania filmów, zdjęć oraz tekstów, który warto wykorzystać do promowania swoich produktów bądź też usług w sieci. Dzięki relacjom, możesz stworzyć np. kreatywny poradnik zawierający krótkie filmy szkoleniowe dla klientów – możliwości jest naprawdę bez liku.

Jeśli nie posiadasz odpowiednich materiałów reklamowych lub po prostu brakuje Ci pomysłu, jak się wypromować – skontaktuj się z nami, a wspólnie opracujemy plan marketingowy dla Ciebie.