Filmy szkoleniowe to przekazywanie wiedzy z głową

ekran aparatu cyfrowego

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że dobrze przeszkoleni pracownicy to jeden z najważniejszych filarów każdego przedsięwzięcia. Niestety tradycyjne szkolenia z tych, czy innych względów wymagają często dość sporych nakładów finansowych a ponadto nie zawsze przynoszą zadowalające rezultaty. Rozwiązaniem tego problemu są oczywiście filmy szkoleniowe i instruktażowe, które oferują o wiele lepszą skuteczność za zdecydowanie niższą cenę.

Zalety filmów szkoleniowych dla pracowników

Filmy szkoleniowe to nowoczesna i efektywna forma przekazywania wiedzy, która sprawdza się rewelacyjnie zarówno w przypadku wewnętrznych szkoleń dla pracowników, jak również zewnętrznych rozwiązań dla klientów, jak np. samouczki czy poradniki. Materiały multimedialne mają to do siebie, że łatwo przykuwają naszą uwagę, co oczywiście pozytywnie wpływa na ilość i stopień zapamiętywanych przez nas informacji. Szkolenie dla pracowników przygotowane w oparciu o filmy instruktażowe to dla Ciebie czysty zysk. Oto najważniejsze zalety takiego rozwiązania:

  • Raz zrealizowany materiał można wielokrotnie odtwarzać i udostępniać nowym pracownikom bez każdorazowego ponoszenia kosztów, jak ma to miejsce w przypadku korzystania z usług firm zewnętrznych, zajmujących się organizacją tradycyjnych szkoleń;
  • Oszczędność czasu i zasobów, ze względu na brak konieczności oddelegowywania pracownika;
  • Szkolenie można przeprowadzić zdalnie bez skomplikowanych przygotowań;
  • Filmy zwiększają zaangażowanie i ułatwiają przyswajanie wiedzy, co oznacza lepiej przeszkolony i wykwalifikowany personel;
  • Pracownicy w dowolnej chwili mogę wrócić do cyfrowych materiałów szkoleniowych, aby odświeżyć lub utrwalić nabytą wiedzę.

Wideo-poradniki dla klientów

Filmy szkoleniowe mogą z powodzeniem zastąpić skomplikowane instrukcje i mało czytelne schematy, dlatego warto je tworzyć również z myślą o klientach. Jeśli wprowadzasz na rynek nowy, innowacyjny produkt lub chciałbyś w klarowny sposób zaprezentować swoje usługi to powinieneś rozważyć przygotowanie kilku poradników wideo, dzięki którym potencjalni klienci lepiej zrozumieją Twoją ofertę.

Filmy instruktażowe i szkoleniowe znajdują szerokie zastosowanie w marketingu internetowym. Kreatywnie zrealizowane materiały wideo o charakterze edukacyjnym to bardzo skuteczna forma nieinwazyjnej reklamy, która pomaga w budowaniu świadomości marki i wiele więcej. Filmy tego typu warto zamieszczać w internecie na łamach serwisów społecznościowych, takich jak Facebook oraz YouTube. Dzięki profesjonalnie wykonanym poradnikom wideo, informacje o Twoich produktach czy usługach mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, bowiem wartościowe i darmowe treści w sieci bardzo szybko zdobywają popularność i są chętnie udostępniane dalej.

Nieważne, czy potrzebny Ci film instruktażowy na szkolenie BHP, czy może poradnik wideo na firmowy kanał na YouTube – nasze studio przygotuje dla Ciebie nietuzinkową i autorską produkcję filmową.